Список форумов Дети со Спинальной Мышечной Атрофией Дети со Спинальной Мышечной Атрофией
Children with SMA, Ukraine
 
 FAQFAQ   ПоискПоиск   ПользователиПользователи   ГруппыГруппы   РегистрацияРегистрация 
 ПрофильПрофиль   Войти и проверить личные сообщенияВойти и проверить личные сообщения   ВходВход 

Украина подписала Конвенцию ООН о правах инвалидов

 
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Дети со Спинальной Мышечной Атрофией -> Правовые вопросы
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Автор Сообщение
admin
Site Admin


Зарегистрирован: 30.11.2006
Сообщения: 366
Откуда: Харьков

СообщениеДобавлено: Вт Ноя 25, 2008 11:34 am    Заголовок сообщения: Украина подписала Конвенцию ООН о правах инвалидов Ответить с цитатой

Скачать: На английском / На русском / На украинском языках
http://www.un.org.ua/files/File/tccconve.pdf
http://www.un.org.ua/files/File/tccconvr.pdf
http://www.un.org.ua/files/File/conv_ukr.pdf


Украина
Подписание Конвенции: 24-9-2008
Подписание Протокола: 24-9-2008

Украина присоединилась к Конвенции ООН о правах инвалидов и факультативному протоколу к ней. Об этом сообщает пресс-служба главы государства. http://www.un.org/russian/disabilities/

Документ подписал в штаб-квартире ООН в Нью-Йорке президент Украины Виктор Ющенко.

13 декабря 2006 года Генеральная ассамблея ООН консенсусом одобрила Конвенцию о правах инвалидов.

Конвенция является первым всеобъемлющим международно-правовым документом, направленным на защиту прав лиц с различными видами устойчивых физических, психических, умственных или сенсорных нарушений.

Она содержит 50 статей, направленных
на защиту и поощрение прав инвалидов, ликвидацию дискриминации по отношению к ним, обеспечение их права на работу, медицинское обслуживание, образование и полное участие в жизни общества, а также доступ к правосудию, личную неприкосновенность, свободу от эксплуатации и злоупотреблений, свободу передвижения.

Согласно Конвенции, государства должны принять и выполнять законы и другие меры, направленные на улучшение правовой защиты инвалидов. Также они обязаны отменить законодательные акты и бороться со всеми традициями и практикой, которые допускают дискриминацию в отношении лиц с ограниченными физическими возможностями.

Конвенція про права інвалідів і Факультативний протокол до неї були прийняті 13 грудня 2006 року в Центральній установі Організації Об'єднаних Націй у Нью-Йорку й були відкриті для підписання 30 березня 2007 року. У цей день Конвенцію підписали 82 держави при одній ратифікації, тоді як Факультативний протокол був підписаний 44 державами.

Таким чином, у підписанні Конвенції
взяло участь максимальне число держав за всю історію підписання конвенцій ООН у день їхнього відкриття для підписання. Вона являє собою перший всеосяжний договір в області прав людини XXI сторіччя і є першою конвенцією про права людини, відкритої для підписання регіональними організаціями інтеграції. Дана Конвенція знаменує собою «зміну парадигми» у тім, що стосується відношення й підходів до інвалідів.

Конвенція розроблялася як документ щодо прав людини, у якому буде чітко сформульований аспект соціального розвитку. У ньому представлено загальний розподіл інвалідів по категоріях і зазначено, що всі особи з будь-якими формами інвалідності повинні користуватися всіма правами людини й основними свободами. У Конвенції роз'ясняється й визначається, яким чином всі категорії прав можуть бути застосовані до інвалідів, і вказуються сфери, які вимагають внесення змін, що дозволять особам з обмеженими можливостями ефективно здійснювати свої права, й сфери, у яких їх права порушуються й у які способи необхідно з
міцнити правозахисні механізми.

У Факультативному протоколі до Конвенції передбачена можливість звернення зі скаргою до Комітету ООН по правах інвалідів для окремих осіб і груп осіб у тому випадку, коли вичерпані всі можливості обігу за допомогою на національному рівні.

Сьогодні у світі налічується близько 650 млн. інвалідів. Якщо включити в результати оцінки членів їхніх родин, чисельність відповідної групи населення досягне приблизно 2 млрд. людей, безпосередньо пов’язаних із проблемою інвалідності, що становить майже третину світового населення. Таким чином, забезпечення рівних прав і доступу для цієї категорії осіб вплине на їх соціально-економічне становище в різних країнах світу.

Конвенція про права інвалідів набула чинності 3 травня 2008 року. Для держав, які підписали Конвенцію, вона стає юридично обов'язковим документом після ратифікації.

Представники Міністерства праці та соціальної політики від України брали участь у розробці проекту Конвенції.

Україна 24 вере
сня 2008 року приєдналася до Конвенції про права інвалідів і Факультативного протоколу до неї. Документ підписав у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку Президент Віктор Ющенко.

Навіщо потрібна Конвенція про права інвалідів?

Протягом останніх 20 років питання інвалідності часто висвітлювалося на міжнародному рівні. Наприклад, Стандартні правила забезпечення рівних можливостей для інвалідів, важливий документ, що заохочує держави приймати моральні й політичні заходи з метою створення рівних можливостей для інвалідів. За останні кілька років цей документ став базою для позитивних змін відносно інвалідів, але проте треба відмітити, що Стандартні правила не є юридично обов'язковим документом.

Що це значить?

Конвенція про права інвалідів стане юридично обов'язковим документом, у якому країни учасники ООН (після ратифікації документа) візьмуть на себе зобов'язання виконувати цілу низку принципів і норм. Крім того, Конвенція надає можливість провадити перевірку її здійснення, що буде відіграва
ти важливу роль у забезпеченні виконання державами їхніх зобов'язань. Як юридично обов'язковий документ ця Конвенція розширить можливості інвалідів і забезпечить їх права в усьому світі незалежно від їх соціального й економічного становища.

Яка ціль Конвенції?

Конвенція роз'ясняє, що інваліди мають такі ж права, як і всі люди. Ціль конвенції - усунути дискримінацію проти інвалідів і забезпечити повне забезпечення їхніх цивільних, політичних, соціальних і культурних прав.
Вернуться к началу
Посмотреть профиль Отправить личное сообщение Отправить e-mail Посетить сайт автора
Показать сообщения:   
Начать новую тему   Ответить на тему    Список форумов Дети со Спинальной Мышечной Атрофией -> Правовые вопросы Часовой пояс: GMT + 2
Страница 1 из 1

 
Перейти:  
Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете голосовать в опросах


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Русская поддержка phpBB